Mindenki izgatottan várta a tanév végét, a vakációt, de iskolánk a következő héten is gyerekzsivajtól volt hangos. 2019. június 17-21. között 25 második osztályos kisdiák vehetett részt az EFOP-3.3.5-17-2017-00029 pályázat keretében a Kecskeméti Tankerületi Központ irányításával megvalósuló iskolai közösségi programon, melynek témája az életvezetés, a családi életre nevelés, a közösségi szerepvállalás volt. Kerettörténetnek a Shrek című animációs filmet választottunk, melynek elemzésével a barátság témakörét jártuk körbe. A gyerekekkel megvitattuk, milyen egy igaz barát, melyek a felelős állattartás szabályai, hogyan használjuk biztonságosan az internetet. Nagy örömünkre újabb barátságok szövődtek, régiek mélyültek el. Számos kézműves foglalkozással színesítettük a heti programot: gyönyörű karkötőket fűztünk fagyöngyből illetve kásagyöngyből, gipszfigurát festettünk, medált készítettünk levegőre száradó gyurmából, arcot festettünk. Természetesen nem maradt el a mozgás sem, hiszen zenés bemelegítéssel, tánccal, sorversenyekkel, közösségi játékokkal tettük még változatosabbá a programot. Ezen kívül társasjátékoztunk, mesét néztünk, közös udvari játékokat szerveztünk és persze sokat nevettünk.
A közösségi program után minden kisdiák élményekkel, sok új ismerettel gazdagodva kezdte meg a várva-várt vakációt.

DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311