Intézményünk a 2019-2020-as tanévben rendezett először történelemversenyt SNI-s és BTMN-s diákok részére.

A versenybe nemcsak a normál tanrendű általános iskolákat vonjuk be. Már az első évben 3 csapattal indultak a vetélkedőn a Kiskunfélegyházi Göllesz Viktor Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény diákjai is. Ezt nagyon fontosnak tartjuk a tolerancia, az eltérő fejlődés elfogadása, valamint a versenyen belüli integráció szempontjából is.

Az előkészítő évben 10 csapat jelentkezett 7 intézményből. A mostani évben már 26 iskolából 33 csapat nevezett a versenyre. Az előző tanévtől már nemcsak Bács-Kiskun megyéből, hanem Csongrád megyéből is vannak nevezések. Ebben a tanévben pedig szegedi POK által támogatott versennyé váltunk.

A verseny kezdetben két levelező fordulóból állt. Az előző tanévtől már jelenléti döntőt is rendeztünk a hat legjobb csapat részvétekével.

Az intézmény pedagógiai programjában is szerepel az iskola közösségeinek felkészítése az SNI-s tanulók integrált nevelésére, valamint a másság elfogadásának támogatása. Ezzel összefüggésben a különböző szociális kompetenciák fejlesztése (empátia, egymásra figyelés, együttműködés, tolerancia, alkalmazkodó készség). A döntő alkalmával iskolánk diákjai vendéglátóként lépnek fel. Mindegyik csapatnak van egy „mentora”, aki kalauzolja, segíti őket a verseny során, valamint az egyes állomásokon is gyerekek adják, értékelik a feladatokat egy pedagógus segítségével. Ez a feladatvállalás növeli empátiájukat, elfogadásukat. A döntőben volt már mozgássérült, látássérült, hallássérült versenyzőnk is. A döntő előtt mindig egyeztetünk a felkészítő nevelőkkel a felmerülő speciális igényekről.

A feladatsorokat az iskola honlapján tesszük közzé. Célunk egy olyan feladatbank létrehozása, amely segíti az órai differenciálást, valamint a mást tantárgyakat tanító kollégáknak is ötleteket ad feladattípusok tekintetében.

2019 – Szent István nyomában

2021 – Trónviszályok kora