A 2018/19-es tanév zárásaként idén ismét táborban vehetett részt 25 elsős tanuló.
2019. június 17-21-ig a Környezetvédelem, természetismeret, tudatos fogyasztói magatartás témakörben az EFOP-3.3.5-17-2017-00029 pályázat keretében a Kecskeméti Tankerületi Központ irányításával napközis tábor valósult meg, melyen minden résztvevő nagy izgalommal és lelkesedéssel vett részt. A pályázat keretében tisztasági csomagot, édességcsomagot és promóciós csomagot kaptak a gyerekek.
Változatos heti rendünk során ismereteket szereztünk a hulladékainkról, a komposztálásról, növényekről és állatokról környezetünkben, családról, ételeinkről és az otthonunkban felhasznált energiáról. A programelemekkel kapcsolatosan filmeket tekintettünk meg, feladatlapokat oldottunk meg egyénileg és csoportosan, melyeket a gyerekek nagyon élveztek.
Színesítettük napi tevékenységeinket kézműves foglalkozásokkal (agyagozás, kerámiafestés, gyöngyfűzés, gipszfigurák öntése és festése, gyurmázás, aszfaltrajzverseny) és sport tevékenységekkel (sorversenyek, pingpongozás, frizbizés, kötélhúzás, rollerezés…).
A sok közös élménynek, játéknak, csoportalakításnak köszönhetően új barátságok, ismeretségek alakulhattak ki a két első osztály tanulói között a hét során.
A táborban résztvevő gyerekek mindennap élményekkel eltelve, jókedvűen indultak haza és másnap friss energiával feltöltődve boldogan várták az az napi újabb játékokat, programokat és feladatokat.

DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311