Iskolánk minden évben csatlakozik a diákok környezettudatos fejlesztése érdekében a Föld napjához kapcsolódó tevékenységhez, a figyelemfelkeltő megemlékezéshez. Diákjaink az iskola területén és közvetlen környezetében szemétszedéssel könnyítettek a Föld terhén, majd növénytelepítéssel támogatták az élővilágot.

A Föld napja alkalmából meghirdetett iskolai rajzpályázat témája az idei év madara, a vándorsólyom volt. A gyerekektől sok alkotás érkezett, amelyekből a legjobbak kiállításra kerültek. A délutáni programok a rajzpályázat értékelésével, eredményhirdetésével kezdődtek. Ezt követően az alsóbb évfolyamosok kézműveskedéssel, beszélgetéssel bővítették ismereteiket a program jelentőségéről. A felsősök játékos csapatvetélkedő keretei között alkalmazták meglévő tudásukat, és gyűjtöttek újabb információkat. A gyerekek a kreatív sarokban földgömböt és csipeszállatkát készítettek, társasjátékokkal játszottak, érdekes kísérletek kipróbálásával fizikai ismereteiket bővíthették. Akik elfáradtak, a Föld varázslatos élővilágáról készült filmek megtekintésével pihentették magukat.

DSC00311DSC00311DSC00311

A rajzpályázat eredményei: