Iskolánk Magyarországon elsőként csatlakozott 2016-ban az 5S japán módszert a mindennapi életben megvalósító 5S Public mozgalomhoz.
Eredményesen tanulni és gondolkodni csak rendezett környezetben lehet, ennek a módszernek a lényege a biztonságos, tiszta és hatékony környezet kialakítása a közösség összefogásával. A cél elérése érdekében a tavaly tanultak alapján ebben a tanévben is 5S Public akciót szerveztünk. A tanulók szüleikkel, pedagógusaikkal és külsős támogatók segítségével a tornateremben rendbe tették a védő rácsozatot, lecserélték a kosárlabda palánkokat. Megszépítették a kertet, rendbe tették a távolugró pályát és környékét, újrafestették az udvari mászókákat, a padokat és a kerékpár tárolókat is.
Az akció 14:00-17:00 óráig tartott.

A 2017-es 5S Public akció képei megtalálhatók a képtárban.

A Félegyházi Közlöny cikke az eseményről további fotókkal itt olvasható.