Patyi Éva Teréz vagyok. Közel három évtizede dolgozom tanítóként. Az élet úgy alakította, hogy főleg első-második évfolyamon tanítottam. Tudom, hogy tanítóként a kicsikkel való foglalkozás a legszebb és legnehezebb feladat. Kétgyermekes édesanyaként is tapasztaltam, hogy nagyon fontos az iskolába lépés első élménye. Büszkeséggel tölt el, amikor a szülők megtisztelnek bizalmukkal, rám bízzák legféltettebb kincsüket, a gyermeküket.

Munkám során kiemelt célom a gyermekközpontú tanulás, a játékon és a tevékenykedtetésen alapuló ismeretszerzés. Nyitott vagyok az új módszerek kipróbálására, elsajátítására. Törekszem a kor kihívásainak megfelelni. Szívügyemnek tekintem a Meixner Ildikó által kifejlesztett olvasástanítási módszer megvalósítását iskolánkban. Tapasztalatom, hogy a gyermekek könnyedén tudják elsajátítani és megszeretni az olvasást, ami minden tanulásnak és tudásnak az alapja.

Úgy gondolom, szakemberként, fejlesztő pedagógusként is tudok segíteni azoknak a tanulóknak, akiknek az alapkészségek erősítéséhez szükségük van támogatásra. Nagy figyelmet fordítok a differenciált oktatásra, a tehetséggondozásra, a gyermekek egyéni képességeinek kibontakoztatására. Fontos számomra a gyermekbarát környezet kialakítása, barátságos, oldott légkör megteremtése, ahol hibázni is lehet, hiszen ez is a tanulási folyamat része. Célom, hogy mindenki azonos értékű tagja legyen a közösségnek, ezzel is megkönnyítve az óvoda-iskola közötti átmenetet.

Az iskolában elengedhetetlennek tartom a modern technikai eszközök használatát. Kiemelt célom, hogy ezen keresztül is a gyermekek szeressenek tanulni, értékké váljon a tanulás.

Meghatározó a szülői házzal, a szülőkkel való kapcsolattartás és együttműködés. Kiemelten fontos számomra a szülő – pedagógus – gyermek kölcsönös bizalmon, tiszteleten alapuló kapcsolata. Összefogva segíthetjük a gyermekek fejlődését, tanulását, és a szülők is nyugodt szívvel érezhetik, gyermekük jó helyen van.

„A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben.
Néhány magasabbra tud repülni, mint mások, de mindegyik a legjobb tudása szerint repül.
Miért is hasonlítanád össze őket?
Mindegyik más.
Mindegyik különleges.
Mindegyik gyönyörű.”

(ismeretlen szerző)

Nagy szeretettel várom gyermeküket a 2024/2025-ös tanévben.