„Az ember bárhol van is, csak attól tud tanulni, akit szeret.”

/Goethe/

Lakihegyiné Bakró Mónika vagyok, a leendő első b osztály tanítója. Pályám kezdete óta, közel 30 éve tanítok a Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskolában. Szeretek itt dolgozni, második otthonomnak tekintem. Napközis nevelőként kezdtem, majd 2007 szeptemberétől osztálytanító lettem.

Három gyermekem van, mindhárman ide jártak a Dózsa iskolába, így magam is többször átéltem már az iskolakezdés izgalmát.

Az iskolába lépő gyermekek számára mindig meghatározóak az első iskolai élmények, ezért igyekszem mindent megtenni, hogy az óvodából iskolába való átmenetet megkönnyítsem. Fontos számomra egy olyan osztályközösség létrehozása, ahol a diákjaim jól érezhetik magukat, egymást szeretik, elfogadják, tisztelik.

Hivatásom legnagyobb, de egyben legszebb kihívásának tartom a tudásvággyal érkező kicsiket megtanítani olvasni, írni, számolni. Célom, hogy a gyermekek könnyen beilleszkedjenek a számukra új környezetbe, saját tempójuknak és egyéni képességeiknek megfelelően fejlődjenek, szívesen tanuljanak, szeressék az iskolát. Mindezt egyéni példamutatással, következetes szigorral, türelemmel teszem. Fontos egy szeretetteljes, jó hangulatú légkör kialakítása, amihez elengedhetetlennek tartom a humort is.

A tanítás és nevelés mellett meghatározó számomra az ismeretek változatos módszerekkel való átadása, a motiválás, a differenciálás, a gyermekek tehetségének kibontakoztatása. Érték számomra a következetesség, a becsületesség, fontosnak tartom az iskola és a közösség által kialakított szabályok betartását. A tanórákon gyakran használok digitális eszközöket, melyekkel színesebbé, változatosabbá teszem a tananyag megismerését, elsajátítását. Meghatározónak tartom a kreativitást, igyekszem felkelteni diákjaimban az alkotás iránti vágyat, a kézművesség szeretetét.

Elengedhetetlen számomra a szülőkkel való jó kapcsolattartás, együttműködés, hiszen közös a célunk gyermekeik előmenetelét illetően. Sikereket együtt, kölcsönös bizalommal tudunk elérni.

Az új tanévet izgatottan, a leendő kis elsőseimet meleg szeretettel várom!

„Minden egyes gyermek egy csoda. Nem lehet tudni, hogy kiben mi lakozik. Ha ajtót nyitunk előttük, esélyt adunk nekik, hogy kibontakoztathassák a személyiségüket, a tehetségüket. Nem kell hozzá mást tenni, csak egymásból a jót „kiszeretni”. /Böjte Csaba/