Döntőbe jutottak a Dózsás diákok a Kiskunsági Nemzeti Park Tavaszköszöntő vetélkedőjében.

Huszonharmadik alkalommal hirdették meg a vetélkedőt a 3-4., 5-6. valamint a 7-8. évfolyamos korosztályokban. Idén a vizes élőhelyek világnapja, Petőfi-emlékév és a 2022. év élőlényei témakörökben kellett számot adni a gyermekeknek tudásukról.

Iskolánkból számos diák vett részt a vetélkedőn az 5-7. évfolyamon 3 fős csapatokban:

• Eszik Réka, Földeáki Miklós, Perlaki Máté (5.a);
  • Németh Hanna, Varga Fruzsina, Szujó Tamás (5.a),
  • Rádi Blanka, Csáki Noel (5.a);

Felkészítő pedagógus: Verebné Vadkerti Krisztina

• Francia Villő, Ale Kornél, Samu Lotár (5.b);
  • Forgó Vilmos, Horváth Áron, Makra Máté (5.b);
  • Nagy Jázmin, Tarjányi Brigitta, Trója Barbara (6.a);
  • Harangi Zoé, Krizsán Luca, Tarjányi Tamara (6.b)
  • Jancsó Jázmin, Sárói-Szabó Hetti, Fehér Dániel (7.a);
  • Földes Máté, László Kende, Szabó Máté (7.b)

Felkészítő pedagógus: Somkuti Judit

A három korosztályban meghirdetett versenyre országosan 220 csapat jelentkezett, melyek közül összesen 10 csapatot hívtak be a döntőbe. A döntőbe jutáshoz a három levelező forduló ismeretet és kreativitást egyaránt igénylő feladatait kellett legjobb tudásuk, képességeik alapján megoldani.

Az 5-6. évfolyamos korosztályban döntőbe jutott Eszik Réka, Földeáki Miklós, Perlaki Máté (5.a) Cserkészek nevű csapata, amely eseményre május 6-án (pénteken) Kecskeméten, a Természet Házában került sor. Sokszínű, játékos, de alapos ismereteket igénylő feladatokat oldottak meg két órán keresztül. Csapatunk 3. helyezést ért el a döntőben nyújtott szép teljesítménye alapján.

Gratulálunk a szép eredményhez!