Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én fejezte be a Himnusz megírását. Erre az eseményre emlékezve, 1989. január 22-étől a magyar kultúra napját ünnepeljük.

Január 22-én különböző rendezvények emlékeztetnek minket évezredes hagyományainkra, gyökereinkre, múltunkra. Talán ezen a napon sikerül felhívni a figyelmet azokra az értékekre, amelyeket az évszázadok során megőriztünk. Egy – egy program, esemény kapcsán sokan, sokféle módon próbálnak megmutatni, átadni valamit kulturális, művészeti életünkből.

Kulturális értékeink, hagyományaink közé tartozik a városi mesemondó verseny megrendezése, ahol iskolánk tanulói is szép eredményeket értek el. Legutóbb Cserkó Ármin 3. helyezést ért el a városi mesemondó versenyen. Az ott elmondott mesét hallgattuk meg az ő előadásában.