Az elmúlt tanévben Trója Barbara 5.a osztályos és Török Kitti 8.b osztályos tanulóink írásai beválogatásra kerültek „Az Arany ló gyermekei” címmel hirdetett meseíró pályázat nyertes alkotásai közé.

A pályázaton 77 magyar történelmi témában nevezhettek a Kárpát-medence magyar tanítási nyelvű alapiskolák felső tagozatos diákjai. Mivel 2020 a nemzeti összetartozás éve volt, ezért a szervezők egy különleges mesekönyv megjelentetését határozták el. A kiadványt Kertai Zalán festőművész illusztrációi, festményei díszítik, a mesekönyv tartalma a beérkező munkákból lett összeállítva.

Minden sikeres pályázónak a saját neve alatt jelent meg a könyvben a meséje, ezért ezek a tanulók megkapták ajándékba az elkészült kiadványt. Iskolánkból Trója Barbara a mai napon vette át saját mesekönyvét. Török Kitti részére pedig eljuttatjuk díját.

Felkészítő nevelők: Czigányné Forgó Zsuzsanna, Nagy Lajos Lászlóné.

Gratulálunk a szép eredményhez!