A vakáció beköszöntével együtt a várva várt iskolai táborok is kezdetüket vették. A negyedikes gyerekek is izgatottan várták, mit tartogat nekik első iskolai táboruk, mely az EFOP-3.3.5-17-2017-00029-es pályázat keretében, a Kecskeméti Tankerületi Központ irányításával valósulhatott meg. A negyedik évfolyam két osztályából 25 tanuló vehetett részt a táborban. A hét témája az „Életvezetés, közösségi szerepvállalás, családi életre nevelés” volt.
A programokkal igyekeztünk ezt a témát körüljárni, és a játékok, feladatok, csoportalakítások nagy részre ehhez kapcsolódva valósult meg. Beszélgettünk arról, mit is jelent a közösségi szerepvállalás, milyen egy igazi barát, kinek mit jelent a család fogalma. Sokat tanultak egymástól, szép gondolatokat fogalmaztak meg. A gyerekek részt vettek kézműves foglalkozásokon, ahol agyagoztak, gyöngyöt fűztek, vagy csapatokban közösségi oldalt terveztek. Sort kerítettünk csapatversenyekre, vetélkedőkre is, melyek közben új barátságok születtek a két osztály tanulói között, a meglévő barátságok elmélyültek. Részt vehettek kutyabemutatón is, melyet egy előadással gazdagítottak a felelős állattartásról. A gyerekek körében ennek a programnak is nagy sikere volt. A keddi napra szervezett tőserdei kirándulás is jó programnak bizonyult. A vonatúttól, az ott szervezett csapatjátékokig minden percét élvezték a táborozók, a mi nagy örömünkre. A forró délutánokon behúzódtunk az iskola hűs falai közé, és a témához kapcsolódó filmeket/meséket néztünk, míg amikor az idő engedte, a kapott eszközöket felhasználva (roller, ütős labdajátékok, társas játékok) töltöttük az időt.
A gyerekek minden nap fáradtan ugyan, de tele élményekkel, új ismeretekkel térhettek haza.

DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311